Kindertheater - Lumi wil een draak

- Datum
- zondag 13 december
- Tijd
- 10:00 - 11:00
- Wie/wat
- Theater Werelddroom
- Zaal
- De Grote Zaal
- Toegang
- € 10Aanmelden
Over deze ochtend
In de Droomvallei woont Lumi, die alles krijgt wat ze vraagt behalve de aandacht van haar moeder. Met Kerst wenst ze zich een babydraak, en dan ligt er ineens een ei. Theater Werelddroom speelt het met poppen, van zo dichtbij dat je de schubben kunt tellen. Over durven, doorgaan en een draak die nog moet uitkomen. Daarna gaat het bij de koffie nog even door over draken, en of ze echt bestaan.
Poppentheater in Broek in Waterland
Draken, dromen & een ei dat nog moet

Theater Werelddroom speelt verteltheater met poppen. Geen scherm, geen glitterjurk, geen stem uit een speaker die doet alsof hij een draak is. Wel poppen die vlak voor je neus bewegen, een verteller die je erbij betrekt en een zaal die stil wordt op het moment dat het spannend wordt.
Het verhaal speelt in de Droomvallei. Lumi woont daar met haar moeder, die het altijd druk heeft. Lumi krijgt alles wat ze vraagt, behalve aandacht. Dus wenst ze een babydraak, en dan vindt een lakei een drakenei en zet het in een grote doos met een strik erom. Het draakje is daar niet blij mee. Samen gaan ze op zoek naar zijn moeder.
Onderweg gaat het over durven, doorgaan en wat je eigenlijk wilt als je alles al hebt. Dat klinkt zwaar. In de zaal is het vooral een draak.
Voor wie het is
Kinderen voorop, ouders erachter
Dit is theater voor jonge kinderen, en dus ook voor de volwassene die meekomt. Kinderen zitten vooraan, dicht bij de poppen. Daarachter zit een rij mensen die zogenaamd alleen maar begeleidt en halverwege net zo hard meeleeft.
Werelddroom komt uit Amsterdam en speelt sprookjes, oude mythes en legendes met poppen. Ze maken alles zelf in hun eigen atelier, en ze zijn aangesloten bij de Nederlandse Vereniging van Poppenspelers. Dat merk je aan de handen: de poppen bewegen zoals iets beweegt dat leeft.
Wat er in het Huis gebeurt
Zaal in, zaal uit, koffie
Het Broeker Huis is geen theater met rode pluche en een loper. Het is een huis met krassen in de vloer, waar op een zondagochtend een kind met een jas half aan naar binnen komt rennen. De zaal wordt donker, de verteller begint, en een uur lang is Broek in Waterland even de Droomvallei.
Daarna gaat de deur open en loopt iedereen de gang op. De discussie over of draken bestaan begint meestal bij de kapstok en eindigt bij de koffie. Wij hebben er geen antwoord op. Wel koffie.
Vragen over Kindertheater
Kort antwoord, geen kleine lettertjes
Wat ouders ons meestal vragen voordat ze een stoel reserveren.
Waar gaat de voorstelling over?
Over Lumi, die in de Droomvallei woont en een babydraak wenst. Er komt een ei, er komt een draakje, en dat draakje mist zijn moeder. Samen gaan ze op zoek. Over wensen en willen, moed en magie.
Is het geschikt voor jonge kinderen?
Ja, dit is gemaakt voor een jong publiek. Verteltheater met poppen, waarbij de kinderen actief meedoen. Voor de allerkleinsten geldt vooral: als je kind een verhaal van een uur kan volgen, zit het goed.
Wie speelt het?
Theater Werelddroom, een poppentheatergezelschap uit Amsterdam. Ze maken hun poppen en decors zelf en spelen sprookjes, mythes en legendes voor kinderen. Ze zijn lid van de Nederlandse Vereniging van Poppenspelers.
Doen de kinderen zelf mee?
Het is een vertelvoorstelling waarbij kinderen erbij betrokken worden. Meepraten mag. Niemand hoeft het podium op.
Kan ik met een rolstoel of buggy naar binnen?
Het Huis is rolstoeltoegankelijk en er is een mindervalidetoilet. Bij sommige extra ruimtes, zoals de Bovenkamer, is de toegankelijkheid beperkt. Bel ons even als je wilt weten hoe het voor jou uitpakt.